Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jižní Čechy červen 2023

Týdenní pobyt

v Hrdoňově u Lipna

V neděli 11.června 2023 v 10 hodin bylo před naší radnici opět rušno. Téměř 50 seniorů se rozhodlo, že opět budou cestovat. Tentokrát naše cesta vedla do Jižních Čech. Náš cíl byl hotel Fontána v Hrdoňově na Lipně. 

Cestou jsme se zastavili v Jindřichově Hradci, kde jsem si “sáhli “ na poledník. Nenápadný pruh z dlažebních kostek na první pohled není nic zvláštního, přesto je spoustu let jednou z největších jindřichohradeckých atrakcí.  Podle legendy si při jeho překročení máte něco přát a přání se vám splní.

Další zajímavostí tohoto města je unikátní aqua show, která je druhá svého druhu v Evropě. Je spuštěna každý den vždy v celou hodinu. Kombinace světelných efektů, videoprojekce a obrazců za pomoci padající vody poskytuje nádhernou podívanou.

Během pobytu s polopenzí jsme denně podnikali celodenní výlety. Prohlédli jsme si zajímavý zámek Dub v Dubu u Prachatic. Ten vlastní a opravují současní majitelé, baronka Jana-Marie di Battaglia s manželem Jaroslavem di Battaglia. Paní baronka, která se se všemi osobně přivítala, nás rovněž zámkem provázela.

Rovněž jsme navštívili zámek Kratochvíle, zámek Hluboká, jadernou elektrárnu Temelín, klášter ve Vyšším Brodě, kostel v Kájově, byli jsme i na Stezce korunami stromů Lipno. Toto je celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice a je atraktivním doplněním Lipna.

Pochopitelně jsme se projeli i lodí po Lipně. Večer před odjezdem jsme si mohli zazpívat i zatančit při živé hudbě….

Cestou domů jsme se zastavili v krásné Třeboni, městě rybníků.

Každá zastávka, každý výlet, měl něco zajímavého do sebe. Domů jsme se vrátili velmi unavení, ale nesmírně spokojeni.

Všem, kteří rádi cestují a poznávají něco nového, můžeme tento pobyt jenom doporučit.

Hana Práglová

fotky zde: https://seniorbohumin.rajce.idnes.cz/Lipno_cerven_2023/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2023 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 232118
Měsíc: 4553
Den: 315